+0086 135 6738 5757

Nieuws.
Yitai breien

Wij zijn vanaf het allereerste begin toegewijd aan het ontwikkelen en produceren van breistoffen.

Inkoop van prestatiegebreide stoffen: een kopersgids voor kledingfabrikanten

2026-11-04

De meeste geschillen over hoogwaardige gebreide stoffen worden beslecht door een testrapport, niet door een handgevoel. Een 180 GSM-interlock die correct drapeert in een monsterruimte kan nog steeds niet voldoen aan de AATCC 135 na drie wasbeurten thuis, de dimensionale veranderingsband van plus of min 5 procent overschrijden, of te langzaam herstellen om te voldoen aan de groeilimiet die in het technologiepakket is geschreven. Geen van deze fouten is zichtbaar op een hanger, en ze komen allemaal naar boven nadat de snijtafel al is begaan.

Kledingfabrikanten betalen twee keer voor dat gat: één keer in afgekeurde maten, en nog een keer in een kledingstuk dat doorzakt op de knieën, glanst op het zitvlak of pillen onder een rugzakriem na tien keer dragen. De beslissingen die de uitkomst bepalen, worden genomen voordat de eerste bulkrol wordt gebreid, en passen vrijwel allemaal op één specificatieblad.

Corrigeer de specificatie voordat u het monster goedkeurt

Een hoogwaardige gebreide stof moet worden gekoppeld aan ten minste zes meetbare parameters voordat een fabriek er uitspraken over doet: massa per oppervlakte-eenheid, vezelsamenstelling, rek en herstel, vochtregulatie, maatvastheid en kleurvastheid. Het handgevoel en de drapering zijn het resultaat van die cijfers, en geen onafhankelijke eigenschappen die op zichzelf kunnen worden beoordeeld.

Definitie
Een prestatiebreisel is een inslag- of kettinggebreid textiel dat is ontworpen tegen een meetbaar functioneel doel, zoals vochttransport, rekherstel, thermische regulatie of ultraviolette bescherming, in plaats van alleen tegen het uiterlijk. Inslaggebreide basissen omvatten single jersey, rib, interlock, piqué en mesh; De kettinggebreide bases omvatten tricot en kettinggebreid gaas.

In onderstaande tabel staan ​​de controles vermeld die meestal beslissen of een bulkzending wordt geaccepteerd of geclaimd. Elke rij kan als één regel in een inkooporder worden geschreven.

Kernspecificatieparameters voor hoogwaardige gebreide stoffen, met typische activewear-doelstellingen en de testmethode die deze allemaal verifieert.
Parameter Typisch doelwit Referentiemethode
Massa per oppervlakte-eenheid 140 tot 280 GSM, ingesteld op eindgebruik ISO 3801 of ASTM D3776
Vezelsamenstelling 12 tot 22 procent elastaan in vierwegstretch breisels ISO1833
Stretch en herstel 60 tot 120 procent rek, groei onder de 5 procent na 30 minuten ASTM D4964
Vochtbeheer Eénrichtingstransport en droogtarief boven afgesproken basislijn AATCC 195
Dimensionale stabiliteit Binnen plus of min 3 tot 5 procent na drie wasbeurten AATCC 135 of ISO 6330
Kleurechtheid Graad 4 of beter voor wassen en zweten ISO 105-C06 en ISO 105-E04
Pilling en slijtage Graad 4 bij 2.000 wrijven voor leggings en teamkleding ASTM D4970 of ISO 12947
3 tot 5%
De maatverandering die de meeste merken accepteren na drie wasbeurten thuis onder AATCC 135 en ISO 6330. Een bredere band is geen stofeigenschap, maar een kledingfout die aan de consument wordt overgelaten.

Laat de gebreide structuur de faalwijze bepalen

Een gebreide structuur corrigeert de foutmodus voordat er zelfs maar voor een vezelmengsel wordt gekozen: bij hetzelfde gewicht houden interlock en 2x2-rib beter hun vorm vast dan single jersey, terwijl mesh beter ventileert dan beide en minder barststerkte heeft.

Single jersey, mesh en piqué

  • Gevormd op één naaldbed, zodat het gezicht en de achterkant van elkaar verschillen en de snijranden naar binnen krullen
  • Hoogste verlenging van de gemeenschappelijke bases, gebruikt voor trainingstopjes en voeringen van 120 tot 160 GSM
  • Mesh voegt technische ventilatie toe; verifieer de barststerkte volgens ASTM D3786 voordat u lichtgewicht gaas gebruikt bij compressieslijtage
  • Piqué verbergt de haken en ogen en behoudt de oppervlaktetextuur in gebreide tops in polostijl

Interlock, rib en tricot

  • Gevormd op twee naaldbedden met een gebalanceerde voorkant en achterkant, zodat de randen plat liggen
  • Typisch 180 tot 260 GSM voor leggings, teamtruien en yogabroeken
  • 2x2-rib zorgt voor de hoogste laterale rek en is normaal gesproken gereserveerd voor manchetten, kragen en taillebanden
  • Het kettinggebreide tricot geeft strakkere maatcontrole bij een laag gewicht, wat past bij badkleding en voeringen

Structuur is de goedkoopste hefboom die er is. Het verplaatsen van een leggingprogramma van single jersey naar interlock bij dezelfde 200 gsm verwijdert randkrulling en verbetert het herstel, zonder de vezelkosten per kilogram te veranderen.

Vraag naar de machinedikte, de naaldbedconfiguratie en de afgewerkte breedte in hetzelfde bericht als de prijs. Een fabriek die de maat niet kan vermelden, citeert een stoffamilie, geen stof.
PERFORMANCE KNIT MATT & PLAIN HT045 PERFORMANCE GEBREID MAT & EFFEN HT045 PERFORMANCE GEBREID MAT & EFFEN HT045 Bekijk Product →

De mixselectie bepaalt het comfortplafond

Nylon met elastaan blijft de standaard voor sportkleding met hoge rekbaarheid, omdat nylon zachter aanvoelt en beter bestand is tegen schuren bij hetzelfde elastaanpercentage, terwijl polyester met elastaan sneller droogt, de kleur beter vasthoudt in chloorwater en minder kost per kilogram.

12 tot 22%
Elastaangehalte dat typisch is voor breisels met vierwegstretch
80/20
Nylon en elastaan, de meest voorkomende leggingconstructie
500 tot 700%
Rek die de elastaanvezel zelf kan bereiken voordat hij breekt
Compressie basislaag
22%
Yogaleggings
20%
Badkleding en strandkleding
18%
Teamsportshirt
12%
Ondergoed
8%
Indicatieve elastaanbanden geschreven in technische pakketten per eindgebruik. Bevestig de specifieke bouw- en afwerkingsroute voordat de aanvraag wordt verzonden.

Elastaan ​​is qua gewicht het kleinste gewichtsaandeel van het mengsel en het grootste risicoaandeel. Boven ongeveer 22 procent elastaan ​​voegt extra stretch heel weinig herstel toe en begint de drukkracht te verhogen, wat zich uit in ongemak bij slijtvaste leggings en hogere materiaalkosten. Het herstel hangt meer af van de breistructuur, de warmtezetting en de ontspanningsroute dan alleen van het elastaanpercentage.

Gerecycled polyester en kationisch polyester veranderen de verfroute in plaats van het comfortprofiel: kationische garens verven tot diepe tinten bij lagere temperaturen, en gerecyclede grondstoffen verschuiven de kosten en het certificeringswerk meer dan dat het handgevoel verandert.

Rek in twee richtingen is voldoende voor breisels met geweven look en zomertopjes. Rek in vier richtingen is vereist wanneer het kledingstuk in beide richtingen moet uitstrekken, zoals bij leggings, compressietopjes en badkleding.
HIGH STRETCH NYLON FABRIC HT928 HOGE STRETCH NYLON STOF HT928 PERFORMANCE GEBREID MAT & EFFEN HT045 Bekijk Product →

Bouw het testplan in het technologiepakket

Bulk goedkeuren op basis van genoemde methoden in plaats van bijvoeglijke naamwoorden: AATCC 135 voor dimensionale verandering na het wassen, ASTM D4964 voor rek en herstel, AATCC 195 voor vochtregulatie, ISO 105-C06 voor waskleurechtheid en ASTM D5430 voor vierpuntsstofinspectie.

Labdip en handgoedkeuring
Vijf tot zeven dagen. Bevestig de kleur onder D65-verlichting met een spectrofotometer en stel een kleurverschiltolerantie van 1,0 of hoger in voordat de eerste dip wordt ingediend.
Voorbeeld afstand
Dertig tot vijftig meter per kleurstelling, geproduceerd op dezelfde machinedikte en dezelfde garenpartij als gepland voor bulkproductie, plus twee meter behouden als verzegelde referentie.
Pilotverven en afwerken
Het stadium waarin het thermoharden, verdichten en stenteren vastliggen. Vraag het testrapport van derden op van deze run, niet van een handmonster dat op een andere lijn is geproduceerd.
Bulkproductie met inline-inspectie
Pas vierpuntsgradatie toe onder ASTM D5430 op zowel de greige als de afgewerkte fase, zodat breedtevariaties en naaldlijnen worden opgevangen voordat de afwerking deze verbergt.
Eindinspectie en bewaarde monsters
Inspecteer kledingstukken met AQL 2,5 op grote defecten en verzegel een bewaarde monster per kleurstofpartij volgens de goedgekeurde norm.

Naaldlijnen, schaduwbanden en breedtevariatie zijn verantwoordelijk voor de meeste claims die na een proefrun naar voren zijn gebracht. De meest voorkomende gebreken gevonden in de groothandel in vierwegstretch gebreide stoffen worden gedocumenteerd samen met de inspectiefase waarin ze allemaal moeten worden gevangen.

Bij een vierpuntsbeoordeling worden 1, 2, 3 of 4 strafpunten per defect toegekend, afhankelijk van de lengte ervan. Een rol die meer dan 20 punten per 100 vierkante meter bedraagt, moet worden afgewezen voordat deze de spreidingstafel bereikt.

Voor duurzaamheidsclaims zijn documenten nodig

Gerecycleerde inhoud moet traceerbaar zijn in plaats van bevestigd: de Global Recycled Standard en de Recycled Claim Standard vereisen beide ketencertificering van de recycler tot aan de afgewerkte stof, terwijl Oeko-Tex Standard 100 betrekking heeft op beperkte stoffen in plaats van gerecycleerde inhoud.

Een gerecyclede claim zonder transactiecertificaat is een aansprakelijkheid en geen verkoopargument.

Het Materials Market Report van Textile Exchange schat dat gerecycled polyester de afgelopen jaren bijna 15 procent van het mondiale polyestervezelvolume vertegenwoordigt, wat betekent dat kopers nu voldoende gekwalificeerd aanbod hebben om aan te dringen op papierwerk. Bewaar deze vier documenten bij elke bestelling:

  • Een GRS- of RCS-transactiecertificaat voor de specifieke partij en leverancier
  • Het Oeko-Tex Standard 100 certificaatnummer voor de afgewerkte stof
  • Gerecycleerde inhoud uitgedrukt als percentage van het gewicht, per stofkwaliteit in plaats van per bestelling
  • Schriftelijke bevestiging of de gerecyclede grondstof mechanisch of chemisch is geproduceerd
100% POLYESTER 150GSM 170CM HONEYCOMB RECYCLED POLYESTER FABRIC HT1317 100% POLYESTER 150GSM 170CM HONINGRAAT GERECYCLED POLYESTER STOF HT1317 100% POLYESTER 150GSM 170CM HONINGRAAT GERECYCLED POLYESTER STOF - Duurzaam, hoogwaardig textiel Bekijk Product →

De commerciële voorwaarden die de marge bepalen

Prijs, minimale bestelhoeveelheid en doorlooptijd bewegen samen, omdat de minimale kleurbatches, de partijgrootte van het garen en het afwerkingstraject alle drie op hetzelfde moment bepalen.

  • De minimale kleurbatches voor stukgeverfde breisels beginnen gewoonlijk bij 300 tot 500 kg per kleur per kwaliteit; onder dat bedrag kunt u een toeslag of een gedeelde kleurstofpartij verwachten
  • Vraag hoeveel kleurstofpartijen een enkele bestelling zal beslaan, en bewaar één verzegeld bewaard monster per partij
  • Voeg 7 tot 10 dagen toe aan een eerste bulkbestelling in een nieuwe kwaliteit voor pilotgoedkeuring en testdoorlooptijd door derden
  • Afwerkingsschijven kosten meer dan garen: perziken, kalanderen, digitaal printen, foliedruk en lamineren voegen elk een aparte passage door de fabriek toe
  • Leg de versoepelingsroute schriftelijk vast, want verdichten en voorkrimpen veranderen zowel de prijs als de haalbare breedte
De laagste quote is meestal degene met de minste gedefinieerde parameters. Vergelijk offertes op een ingevuld specificatieblad, nooit alleen op een prijs per kilogram.

Directe antwoorden voor sourcingteams

Hoeveel monsterafstand moet een fabrikant aanvragen voordat hij bulkboekingen doet?

Vraag 30 tot 50 meter per kleurstelling aan voor knip- en naaiproeven plus 2 meter die wordt bewaard als verzegelde referentie, en bevestig schriftelijk dat het monster afkomstig is van dezelfde garenpartij en machinedikte die voor bulk is gepland. Yardage geproduceerd op een ander spoor is een handvoeltest, geen productieproef.

Welke krimptolerantie is realistisch voor een breisel van 200 gsm?

Verwacht plus of min 3 procent voor synthetisch rijke vierwegstretch-breisels en plus of min 5 procent voor katoenrijke mengsels na drie wasbeurten onder AATCC 135. Een fabriek die geen krimp belooft, citeert normaal gesproken een verdichte of vooraf ontspannen afwerkingsroute, dus vraag welke route en prijs het breedteverlies dat daarmee gepaard gaat.

Verbetert een hoger elastaanpercentage altijd het herstel?

Nee. Herstel wordt zowel bepaald door de breistructuur, warmtefixatie en ontspanning als door het elastaangehalte, en boven ongeveer 22 procent elastaan ​​verhoogt de extra rek vooral de drukkracht en de kosten. ASTM D4964 meet het getal dat er toe doet: het percentage van de lengte dat niet is hersteld na een gedefinieerde rek- en rustperiode.

Welke documenten moeten bij de eerste bulkzending meekomen?

Vier items: een testrapport met de naam van de methode en het meetresultaat, een GRS- of RCS-transactiecertificaat wanneer gerecycleerde inhoud wordt geclaimd, het Oeko-Tex Standard 100-certificaatnummer en een verzegeld bewaard monster dat is goedgekeurd volgens de standaard. Als een van de vier ontbreekt, verandert een technische vraag in een commercieel geschil.

6 cheques
Samenstelling, gewicht, rekherstel, vochtregulatie, maatvastheid en kleurechtheid. Definieer ze alle zes voordat de inkooporder wordt ondertekend, en het handgevoel zorgt voor zichzelf.

Functieproducten